جستجو

بخش آموزش - بسوی روم

انواع مارش

در بازی بسوی روم سه نوع مارش وجود دارند، هجوم، چپاول و محاصره. 

 هجوم: در این نوع مارش ارتش ارسالی تنها با واحدهای ارتش دشمن که در خارج از دژ هستند نبرد میکند و به هیچ وجه آسیبی به دیوارهای دژ دشمن نمیرسد. در این نبرد غارت منابع امکان پذیر نمیباشد. 

 چپاول: این نوع نبرد ارسال ارتش به منظور شکستن دیوار دژ دشمن و از بین بردن ارتش خارج و داخل دژ میباشد، در این نبرد منابع دشمن در صورت پیروزی غارت میگردد. ارسال ارابه ها برای برداشت منابع بیشتر لازم و ضروری میباشد.

 محاصره: در این نبرد شما برای تسخیر شهر دشمن ارتش خود را ارسال میکنید. پس از نبرد موفقیت آمیز شما شهر را تسخیر خواهید کرد. نبرد 36 ساعت در سرور سرعت معمولی پس از ارسال ارتش آغاز میگردد ولی درصورتیکه دشمن شما تمایل به شروع نبرد پیش از موعد داشته باشد، نبرد میتواند زودتر آغاز گردد.
توجه داشته باشید شما پس از محاصره موفقیت آمیز یک شهر و تسخیر آن، شهری آماده بهره برداری را در بهمراه همه ساختمان های موجود در آن شهر در اختیار دارید و دیگر نیازی به شروع ساخت وجود ندارد.
(همه ساختمان های موجود در شهر پس از محاصره قابل بهره برداری هستند)
مسلما هرچه شهر محاصره شده پیشرفته تر باشد، شما بهره بیشتری را خواهید برد و همچنین امتیاز تجربه و امتیاز ارتشی بیشتری را نیز کسب میکنید. 

توجه: شما نمیتوانید پایتخت یک بازیکن را با استفاده از این نوع نبرد تسخیر کنید.

   تمرین نظامی: با استفاده از این گزینه ارتش شما در امان میماند و برای مدت معین توسط شما به خارج از شهر برای تمرین ارسال میگردد. 

برای دسترسی به انواغ مارش ها میتوانید بروی هدف خود در نقشه کلیک کرده و آنها را مشاهده کنید. به تصویر زیر دقت کنید. 

در زیر بطور مثال یک نبرد چپاول به یک پایگاه مرزی روم نشان داده شده است، نحوه ارسال نبرد مشابه با نبرد با بازیکنان دیگر میباشد. 

قدم اول، انتخاب هدف برای ارسال مارش میباشد. هدف خود را پیدا کنید، 

با کلیک کردن بروی هدف سه گزینه مشاهده میشود. گزینه سمت راست بوکمارک کردن هدف میباشد که پیشتر در مورد آن توضیحاتی در بخش مروبطه ارائه شده است. گزینه سمت چپ، جاسوسی از هدف مورد نظر شماست. با ارسال جاسوسان شما اطلاعات دقیقتری از هدف بدست می آورید. گزینه سوم و پایین، چپاول پایگاه مرزی روم میباشد، هر یک از منوها با بردن نشانگر موس بروی آنها برای شما به نمایش در می آیند. 

بروی گزینه پایین، چپاول کلیک کنید

با کلیک کردن بروی این گزینه، شما به صفحه آرایش ارتش برای ارسال به هدف میروید، صفحه ای مشابه تصویر زیر، در اینجا ارتش مدنظر مهاجم برای چپاول پایگاه مرزی روم در چهارگوشه دژ مورد تهاجم قرار گرفته است، آرایش ارتش به نظر شما بستگی دارد و استفاده از تاکتیک های مختلف میتواند بازی را در این نبرد همه جانبه بسیار جذابتر کند. 

نکته قابل ذکر در این مرحله نمایش ارتش پایگاه مرزی روم میباشد، در این تصویر 46 شمشیرزن رومی را مشاهده میکنید که پس از جاسوسی موفقیت آمیز از پایگاه مرزی در اینجا نمایان هستند. در صورت عدم جاسوسی، شما ارتش موجود را نخواهید دید. 

علاوه بر تعداد ارتش، در مراحل پیشرفته تر شما ترکیب و ساختار ارتش را نیز مشاهده خواهید کرد، البته لازم به ذکر است که این موارد تنها از ظریق جاسوسی موفقیت آمیز قابل دسترسی میباشند. با دانستن ترکیب و ساختار ارتش، شما میتوانید از تاکتیک و ساختار تهاجمی بهتری برای نبرد استفاده کنید. 


به این نکته توجه داشته باشید که در آپدیت های بازی، دو گزینه و ترکیب ساده ارتش شما به نام های ترکیب تهاجم و ترکیب چپاول به منوی بالای واحدهای شما اضافه شده است. 
در نبردهای ساده و نبردهایی که به تاکتیک خاصی وجود ندارد (مانند نبرد با پایگاه های رومی)، شما میتوانید از یکی از این دو ترکیب استغاده کنید. 
این دو ترکیب در تصویر زیر قابل مشاهده میباشند.

 

پس از پایان چیدن ارتش مورد نظر خود، بروی گزینه ارسال مارش در بالای صفحه کلیک کنید. با کلیک کردن بروی این گزینه به صفحه ای مانند تصویر زیر خواهید رفت، در این بخش موارد متعددی قابل انتخاب میباشند، جزئیات بیشتر را میتوانید در زیر مشاهده کنید. 

جزئیات بیشتر در مورد هر یک از موارد موجود در این منو در ادامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

اضافه کردن ارابه ها

در این قسمت شما میزان ظرفیت باربری ارتش خود را مشاهده میکنید، برای افزایش سطح باربری ارتش، با کلیک کردن بروی ارابه ها در این منو و اضافه کردن آنها به ارتش ارسالی، با پیروزی در نبرد منابع بیشتری از شهر دشمن برای شما به ارمغان خواهد آمد.

انگیزه مارش

 

هشت سطح انگیزه در بازی بسوی روم در زمان هجوم در اختیار شما میباشند، که با پرداخت هزینه میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند. جزئیات بیشتر در زیر ارائه شده است.

یک: بدون انگیزه (رایگان)
بدون تغییر در سرعت ارتش شما

دو: پرداخت 99 یاقوت
+%30 سرعت بیشتر مارش

سه: پرداخت 40 یاقوت
+%20 سرعت بیشتر مارش

چهار: پرداخت 2000 طلا
+%10 سرعت بیشتر مارش

پنج: پرداخت 500 طلا
-%15 سرعت کمتر مارش

شش: پرداخت 1500 طلا
-%25 سرعت کمتر مارش

هفت: پرداخت 99 یاقوت
-%35 سرعت کمتر مارش

شما در این بخش همچنین میتوانید زمان مورد نیاز برای حمله را نیز مشاهده کنید. 

 

ارجحیت چپاول

در این بخش دو گزینه در اختیار شما قرار دارد،

یک: چپاول متناسب، بطور پیش فرض ارجحیت منابع پس از پیروزی در نبرد براساس چوب، سنگ، آهن، آذوغه و طلا قرار داده شده است.

دو: به دلخواه شما، با توجه به نیاز امپراتوری شما، میتوانید ارجحیت منابع چپاول شده را مشخص کنید. برای اینکار نشانگر موس را بروی نشان منابع برده، دسکمه راست موس را فشار داده و جای منبع را تغییر دهید، بطور مثال شما به آهن بیشتر نیاز دارید، بنابراین بروی آهن بروید، دکمه راست موس را فشار داده و در ترتیب منابع، آهن را در مکان اول قرار دهید. 
بطور مثال اگر ظرفیت چپاول شما 20 هزار منبع باشد و در شهر مورد هجوم 10 هزار آهن، 5 هزار چوب، 5 هزار سنگ، 5 هزار آذوغه و 5 هزار طلا باشد، با انتخاب ارجحیت آهن، شما در پایان نبرد موفقیت آمیز همه 10 هزار آهن شهر را بهمراه 2500 واحد از هر یک از منابع دیگر بدست می آورید. بدین معنی که ارجحیت با آهن است و بقیه منابع بطور مساوی غارت میگردند. 
البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که استفاده از گزینه ارجحیت چپاول را بوسیله یاقوت پرداخت میکنید. 

پس از انجام تنظیمات دلخواه خود، هزینه ارتش ارسالی را میتوانید در منو پایین مشاهده کنید.

سپس با کلیک کردن بروی نشان ارسال مارش ارتش ارسال خواهد شد. 

 

مارش تمرین نظامی (دیده بانی)

منوی ارسال ارتش به تمرین نظامی در منوی ترکیبی در بالای صفحه در کنار آیکون شادمانی قرار دارد

همچنین میتوانید با کلیک کردن بروی آیکون  در منوی بالای شهر خود در کنار آیکون شادمانی و سپس با کلیک کردن بروی زبانه آخر (سوم) در سمت راست این منو، وارد بخش آموزش ارتش شوید. 


تمرین نظامی ارتش(دیده بانی)

بازیکنان در بازی بسوی روم برای در امان ماندن ارتش خود میتوانند آنها را به تمرین نظامی ارسال کنند. با ارسال ارتش خود به تمرین نظامی، ارتش شما برای مدت تعیین شده از سوی شما به تمرین در خارج از شهرهای امپراتوری شما میپردازد و بدین شکل از دسترس دشمان در زمانیکه در بازی حضور ندارید در امان خواهید بود. تنها نکته قابل ذکر و مهم در زمان استفاده از این گزینه، عدم حضور ارتش در شهرهای شما و کاهش قدرت دفاعی شهر شما میباشد.


نکته بسیار مهم 
لغو دستور تمرین ارتش تنها درصورتیکه کمتر از نیمی از زمان تمرین سپر شده باشد قابل قبول میباشد و پس از آن امکان لغو تمرین نظامی وجود ندارد.

ویژگی های پرمیوم

همچنین اشاره به گزینه های پرمیوم خالی از لطف نمیباشد

جزئیات بیشتر در مورد این گزینه ها در بخش فروشگاه موجود میباشد و البته میتوانید آنها را در این منو یا بخش فروشگاه با پرداخت یاقوت خریداری و فعال کنید. 

 

 

پس از ارسال مارش، تصویری مشابه زیر برای شما در بالای صفحه شهر شما به نمایش در می آید.

این تصویر نشان دهنده زمان باقی مانده برای رسیدن مارش ارسالی شما و البته پس از رسیدن و نبرد، زمان باقی مانده برای بازگشت ارتش شما میباشد. 

با کلیک کردن بروی تصویر بالا، شما جزئیات نبرد خود را نیز مشاهده خواهید کرد، تصویر زیر:

 

جزئیات بیشتر مانند تعداد ارتش ارسالی، هدف و مختصات آن، شهری که از آن ارتش ارسال شده است و وضعیت ارتش و زمان باقی مانده برای رسیدن و یا بازگشت ارتش در اینجا نمایش داده شده است. 

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نمیباشد که در قسمت بالای این منو، شما میتوانید مارشهای مختلف را با جزئیات آنها مشاهده کنید.

  1. همه مارشها
  2. مارش یورش
  3. مارش چپاول
  4. مارش جاسوسی
  5. مستعمره کردن
  6. انتقال ارتش بین شهرها
  7. انتقال منابع بین شهرها
  8. مارش تمرین ارتشی
  9. مارش محاصره