جستجو

بخش آموزش - بسوی روم

نقشه سرزمین

یکی از بخشهای بسیار مهم و حیاتی در بازی پیش رو نقشه سراسری میباشد. سرزمین های مجاور، پایگاه های مرزی رومیان، پیگیری نبردها و انتقال منابع بین شهرها و موارد بسیار مهم دیگری میتوانند از طریق این نقشه در دسترس شما قرار بگیرند.

 


برای استفاده بهتر از نقشه سرزمین شما باید اجزا و اضافه های نقشه را بدانید.

چهار ساختار در نقشه قابل مشاهده هستند. علاوه بر چهار ساختار، منوی نقشه نیز در بالای نقشه قابل مشاهده و دسترسی میباشد. با استفاده از منوی بالایی شما میتوانید استفاده بهینه تر و سریعتری از نقشه داشته باشید و با کسب مهارت های بیشتر، ایتفاده از ویژگی های نقشه برای شما بسیار آسان تر خواهد بود.

منوی بالای نقشه به شکل زیر میباشد، جزویات این منو در زیر بطور خلاصه موجود میباشند.

 شهرهای شما، در این قسمت لیست شهرهای شما به نمایش در آمده است، در شروع بازی تنها یک شهر در این قسمت قابل مشاهده است. با گشترش شهرهای شما، پیدا کردن انها در نقشه بسیار سخت تر میباشد و از طریق این منو میتوانید سریعا به شهر مورد نظر خود بروید.

 بوکمارک، هر بازیکن حرفه ای در این بازی مختصات هایی را مد نظر دارد، شما میتوانید مختصات های مورد نظر خود را بوکمارک کنید.

 فیلترها، در این منو شما میتوانید تغییرات دلخواه ظاهری خود را درنقشه اعمال کنید.

1.     خاموش/روشن کردن مختصات مربعی نقشه

2.     خاموش/روشن کردن دژهای نقشه

3.     خاموش/روشن کردن اطلاعات زمین ها

 

جستجو در نقشه با استفاده از مختصات مورد نظر شما

مختصات مورد نظر خود را وارد کنید و سپس بروی  کلیک کنید، شما به سرعت به مختصات دلخواه در نقشه منتقل میشوید. 

جستجو نام فرمانروا

جستحو در نقشه

با کلیک کردن بروی این منو شما تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد

در این منو شما میتوانید همه اجزای نقشه را جستجو کنید، جستجو بر اساس نام فرمانروا، امتیاز ارتشی و تحربه، فاصه و در نهایت کمپ فراری ها که یکی از راه های بدست آوردن واحدهای ارزان قیمت و سریع ارتشی میباشد.
(برای جزئیات بیشتر در مورد کمپ فراری ها بروی لینک کلیک کنید) 


با نگه داشتن نشانگر موس بروی این منو شما میتوانید راهنمای اجزای نمایش داده شده در نقشه را مشاهده کنید

            

  نقشه مینیاتوری

نمای کلی با مختصات کوچکتر که میتواند نمایش بهتری بدون جزویات نقشه را به شما نشان دهد. در این نقشه مینیاتوری شما میتوانید شهرهای خود را به رنگ سبز و دیگر فرمانروایان را به رنگ قرمز مشاهده کنید.

 

 

 پایگاه های مرزی رومیان، منبع بسیار ارزشمند و غنی از منابع مورد نیاز امپراطوری شما در پایگاه های مرزی روزمیان قرار دارند. شما با حمله به آنها میتوانید منابع را بدست آورده و پیشرفت خود را سریع تر کنید.

 

 

 سرزمین های غیرمستقل، میتوانید با توجه به پاداش های آنها برای پایه گذاری شهرهای دیگر خود از آنها استفاده کنید. برای شروع ساخت شهرهای دیگر شما باید در قدم اول سطح کاخ حود را افزایش دهید. سپس میتوانید با سرمایه گذاری منابع مورد نیاز، در مختصات و سرزمین مستقل مورد نظر خود شهری را بنا کنید. پاداش های سرزمین های مستل بسیار متفاوت هستند و بسته به نیاز و تصمیم شما میتوانید شهر خود را با توجه به آن پاداش ها بنا کنید.

 

 دژهای بازیکن، دژهای دیگر فرمانروایان در بازی در نقشه سرزمین قابل مشاهده میباشند. با کلیک کردن بروی آنها، شما میتوانید منو های بیشتری را مشاهده کنید. منوهای جزئی تر در بخش جداگانه ای توضیح داده خواهند شد.