جستجو

بخش آموزش - بسوی روم

تجارتخانه

تجارتخانه در بازی بسوی روم از مهمترین ساختمانها میباشد، خرید و فروش منابع در امپراتوری شما از طریق تجارتخانه انجام میشود، منابع موردنیاز خود را خریداری کنید، منابع اضافه خود را به فروش برسانید!

برای ورود به تجارتخانه دو منو وجود دارد:
منو اول در بالای صفحه و در زیر منابع موجود در شهر شما کمترین قیمت منابع و موجودی آنها را در میان امپراتوری های بازی نشاند میدهد. (تصویر زیر)

نکته:
منویی که در بالا مشاهده میکنید درصورتیکه در آن شهر تجارتخانه ساخته شده باشد به نمایش در خواهد آمد و بدون داشتن تجارتخانه شما این منو را مشاهده نخواهید کرد.

منو دوم برای ورود به تجارتخانه توسط کلیک کردن بروی ساختمان تجارتخانه و انتخاب یکی از سه گزینه به نمایش در آمده در زیر میباشد (تصویر زیر)

شما میتوانید با ورود به تجارتخانه، از مزایای آن استفاده کنید. خرید و فروش در تجارتخانه بسیار ساده میباشد، منابع موردنظر خود را عرضه کنید، قیمت را تعیین کرده و با پرداخت کمیسیون تجارت، منابع شما در بازار برای خرید به نمایش در خواهند آمد. برای خرید منابع، با کلیک کردن بروی منو خرید منابع، به بخش خرید بروید، میزان موردنظر خود را انتخاب کرده، سپس با پرداخت طلا میتوانید در زمان تعیین شده آن منابع را دریافت کنید. 

 

قدم اول در تجارتخانه، چه قصد خرید داشته باشید چه قصد فروش، انتخاب منبع مورد نظر شما میباشد!
برای اینکار منبع مورد نظر خود را از منوی مشابه زیر با کلیک کردن بروی منبع انتخاب میکنید.

خرید منبع

بروی زبانه خرید منبع کلیک کنید، پیشنهادات موجود که توسط دیگر بازیکنان ارسال شده اند را مشاهده خواهید کرد. میزان مودنظر خود را برای خریداری در جعبه بنویسید و خرید را انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که منابع بر اساس بهترین قیمت (کمترین قیمت موجود در بازار) دسته بندی شده اند.

بطور مثال شما پیشنهاد بهترین قیمت 10000 واحد است. شما میتوانید با کلیک کردن بروی آن بطور خودکار آنرا بدون نیاز به نوشتن در جعبه مشاهده کرده و خرید کنید. اگر قصد خرید میزان کمتر را داشته باشید، باید حتما مقدار و تعداد واحدهای درخواستی را بنویسید. اگر بیش از میزان پیشنهادی در پیشنهاد برتر تجارتخانه قصد خرید داشته باشید، باید اولین پیشنهاد را خریداری کرده و دوباره برای خرید بیشتر به همان شکل اقدام کنید. شما نمیتوانید عددی بزرگتر از واحدهای پیشنهادی در برترین پیشنهاد تجارتخانه را در یک زمان خریداری کنید. 

نکته بسیار مهم: 
پس از خریداری منبع، زمان انتقال آن منابع توسط ارابه ها در پایین خرید شما در منو نمایش داده میشود.

 

فروش منابع

برای فروش منابع به زبانه فروش میروید، مانند همیشه منبع مورد نظر خود را از بالا انتخاب کرده و منابع موردنظر خود را با قیمت دلخواه به فروش میرسانید. توجه داشته باشید که در این قسمت دو جعبه مقدار و قیمت وجود دارند، با بردن نشانگر موس بروی جعبه مقدار، حداقل و حداکثر میزان قابل فروش به نمایش در می آید و با بردن نشانگر موس بروی جعبه قیمت، حداکثر و حداقل قیمت قابل ارائه به تجارتخانه برای شما نمایش داده میشود. 

نکته مهم:
پس از ارسال پیشنهاد فروش، شما میتوانید تا 30 ثانیه پس از ارسال، آن پیشنهاد را لغو کنید. در صورت عدم لغو پیشنهاد در این زمان، منابع ارسالی حداکثر باید بمدت 36 ساعت در تجارتخانه باقی بمانند و در صورتیکه به فروش نرسند، به شهر شما باگزدانده خواهند شد.

پیشنهادات شما

در این بخش در زبانه پیشنهادات، منابعی که شما برای فروش به تجارتخانه ارسال کرده اید به نمایش در آمده است، مانند همیشه برای دیدن هر یک از منابع ارسالی خود، بروی منبع موردنظر در بالای منو کلیک کنید. 

 

گزارش خرید و فروش

شما گزارش همه تجارت های خود را در بازی بسوی روم بصورت پیام دریافت میکنید.

سه شخصیت در بازی بسوی روم مسئولیت اطلاع رسانی در مورد تجارتخانه را دارند، 

 
تاجر شهر: اطلاع رسانی در مورد وضعیت تجارت شما

 
کاتب: ثبت و اطلاع رسانی در مورد خریدهای شما در تجارتخانه

 
خزانه دار دربار: ثبت و اطلاع رسانی در مورد فروش منابع شما در تجارتخانه 

 

محدودیت های تجارت

شما با توجه به سطح تجارتخانه خود میتوانید پیشنهادات بیشتری را به تجارتخانه ارسال کنید، میزان منابع ارسالی در بالای منو تجارتخانه برای شما به نمایش در آمده است.

مانند همه ویژگی های بازی بسوی روم، شما میتوانید با استفاده از گزینه پرمیوم که در تصویر بالا مشاهده میکنید، از %100 افزایش ظرفیت تجارتخانه استفاده کنید.

با کلیک کردن بروی نشان ، گزینه پرمیوم را با پرداخت یاقوت خریداری خواهید کرد.