جستجو

بخش آموزش - بسوی روم

کمپ فراری ها

کمپ فراری ها واحدهای ارتشی میباشند که بدلیل کمبود هزینه نگهداری ارتش در امپراتوری بازیکنان دیگر شهرها را ترک کرده اند و در خارج از شهر بازیکنان مستقر شده اند، بازیکنانی که ارتش آنها بدلیل کمبود هزینه نگهداری ارتش (آذوغه و طلا) شهر را ترک کرده اند میتوانند به مدت دوازده ساعت پس از ترک شهر تنها توسط آن فرمانروا با پرداخت هزینه خریداری آنها دوباره به شهر بازگرداند و پس از آن دیگر بازیکنان بازی میتوانند با پرداخت هزینه آنها را خریداری کنند. 

شما در نقشه سراسری میتوانید امپراتوری هایی را که سربازان آنها بدلیل کمبود هزینه نگذاری ارتش آن شهر را رها کرده اند را نیز مشاهده کنید، کمپ در خارج از باروهای شهر در نقشه به شکل زیر نمایش داده شده اند:

 

در این بخش نحوه جستجو و خریداری واحدهای موجود در کمپ فراری ها برای شما به نمایش در خواهد آمد

قدم اول
جستجو در نقشه برای کمپ سربازان فراری از امپراتوری ها
به نقشه سراسری بروید، بروی جستجو در بالای صفحه کلیک کنید 

در این بخش شما باید مشخصات کمپ را مشخص کنید، برای دیدن همه کمپها (گزینه پیشنهادی مدیریت بازی) شما باید همه جعبه های جستجو را پاک کنید، امتیاز ارتشی و تجربه و همچنین فاصله را پاک کنید و سپس گزینه کمپ فراری ها را تیک بزنید. (به تصویر زیر دقت کنید)

با استفاده از این تنظیمات، همه کمپ های فراری در نقشه برای شم ابه نمایش در خواهند آمد، برای جستجو کمپ های خاص، بطور مثال بازیکنان قویتر در بازی و واحدهای پیشرفته تر میتوانید جستجو را محدودتر کنید و تنها کمپ هایی را مشاهده کنید که بطور مثال واحدهای قویتری دارند. برای این منظور امتیاز ارتشی و یا تجربه را محدودتر کنید. 

پس از جستجو کمپ ها، آنها در نقشه برای شما به نمایش در می آیند، تصویری مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. کمپ ها بوسیله مستطیل زرد رنگ در تصیر زیر علتم زده شده اند.


قدم دوم
مشاهده واحدهای موجود در کمپ های فراری، برای این منظور به روی کمپ مورد نظر خود کلیک کنید، سپس در منویی که باز میشود بروی منوی زیر کلیک کنید.

در تصویر زیر میتوانید نمای کلی منو را مشاهده کنید. بروی کمپ مورد نظر خود کلیک کنید و تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

با کلیک کردن بروی این منو، شما منو مشاهده واحدهای فراری میشوید، واحدهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید، شما هر واحدی را به هر میزانی که میخواهید میتوانید خریداری کنید، بطور مثال الزاما نباید همه واحدها را خریداری کنید، شما میتوانید تنها بخشی از واحدها را خریداری کنید. 

قدم سوم
انتخاب واحدهای مورد نظر شما، واحدهای موجود در کمپ برای شما به نمایش در خواهند آمد (مانند تصویر زیر)


 

برای خریداری واحدها تعداد مورد علاقه خود را بنویسید و سپس بروی  برای تایید کلیک کنید و واحدها به بخش واحدهای خریداری شده اضافه میشوند. 

برای خرید حداکثر تعداد موجود واحدها میز میتوانید بروی  کلیک کنید، سپس بروی  کلیک کنید، بدین شکل واحدها تایید میشوند.

اگر تمایل دارید که همه واحدهای موجود در کمپ را خریداری کنید، باید در بالای منو سمت چپ بروی آیکون  کلیک کنید. همه واحدهای موجود در کمپ بدین صورت انتخاب میشوند. 
برای لغو انتخاب ها بروی آیگون متضاد موجود در پایین سمت چپ کلیک کنید. 

قدم چهارم
خریداری واحدهای اتخاب شده از سوی شما، هزینه واحدها برای خریداری میتواند توسط منابع و یا یاقوت پرداخت شود. 

 

آیا خرید واحدها از کمپ فراری ها به صرفه میباشد؟
بله، خرید واحدها از کمپ فراری ها همیشه به صرفه میباشد، پرداخت با یاقوت و یا منابع برای واحدهایی که شما زمان و جمعیت را صرف آموزش آنها نمیکنید همیشه به صرفه میباشد. 
در این مثال قیمت آموزش و یا خریداری واحدها برای مقایسه به شما ارائه میشود:

172 ژوبین دار
آموزش: چوب 45236 ، آهن 2924 ، طلا 1892 ، جمعیت 172
خــریـد: چوب 20640 ، آهن 1290 ، طلا 1186 ،  آذوغه 346

100 دشنه دار
آموزش: چوب 13300 ، آهن 7800 ، طلا 1500 ، جمعیت 100 
خــریـد: چوب 6050   ، آهن 3530 ، طلا 930   ، آذوغه 260

20 پیلادار
آموزش: چوب  6900 ، آهن 740 ، طلا  340 ، جمعیت 20
خــریـد: چوب 3140 ،  آهن 340 ،  طلا 210 ،  آذوغه 60

 

نتیجه کلی برای منابع مصرفی در خرید از کمپ فراری ها و آموزش واحدها در امپراتوری به شرح زیر میباشد
آموزش: چوب 65.4K  آهن 12.4K  طلا 3.7K
خـریــد: چوب 29.7K  آهن 5.1K    طلا 2.3K
 
منابع صرفه جویی شده علاوه بر زمان و جمعیت امپراتوری
چوب 35.7K   آهن 7.3K   طلا 1.4K
 
با توجه به محاسبات بالا بطور شفاف مشاهده میکنید که برای کمتر از 300 واحد سطح یک شما بطور چشم گیری در منابع مصرفی امپراتوری خود صرفه جویی میکنید، مسلما خرید واحدهای پیشرفته تر از کمپ فراری ها بسیار به صرفه تر نیز خواهد بود.
 
نکته بسیار مهم
شما نمیتوانید واحدهای اختصاصی نژادها را درصورتیکه متعلق به نژاد شما نباشد را خریداری کنید، بطور مثال اگر نژاد شما پرشین است و واحد اختصاصی شما کمانگیر میباشد، نمیتوانید واحد اختصاصی نژاد وایکینگ که گرزدار میباشد را از کمپ فراری ها خریداری کنید، هر نژاد تنها میتواند واحد اختصاصی همان نژاد را از کمپ فراری ها خریداری کند!