جستجو

بخش آموزش - امپراطوری های جاوید

انتخاب بازی

شبیه ساز

آموزش استفاده از شبیه ساز حمله به ایالت مستقل

در بازی شبیه ساز به این معنی است که شما بتوانید با جاسوسی از ایالت مورد نظر جنگ با آن ایالت را شبیه سازی کنید تا بدانید که اگر به ایالت مربوطه حمله بزنید می توانید برنده بشوید و ایالت را به رعیت و یا پیوست در بیاورید یا حمله را می بازید.

خب برای شبیه سازی حمله به ایالت های مستقل باید در مرحه اول به ایالت مربوطه جاسوس بفرستید که در مطالب گذشته طریقه جاسوسی برایتان آموزش داده شده که ادامه مطلب را برایتان آموزش می دهیم.

بعد از جاسوسی مراحل زیر را انجام میدهیم:

 

بر روی ایالت مورد نظری که جاسوسی کرده اید کلیک کنید:

پس از کلیک بر روی جاسوسی صفحه ای که باید از آن قسمت جاسوسی کنید برایتان باز می شود که اگر قبلا در این ایالت جاسوسی کرده باشید دیگر نیازی نیست که دوباره جاسوسی فرستاده شود و با کلیک بر روی آخرین گزارش می توانید آخرین گزارشات را مشاهده کنید:

پس از کلیک بر روی گزارش صفحه ای باز می شود که در این قسمت چون شما می خواهید به ایالت حمله کنید باید گزینه مهاجم را وارد کنید:

پس از کلیک بر روی مهاجم، در صفحه باز شده بر روی محاصره دژ کلیک کنید:

در این قسمت آمار بازیکن مقابل را قرار میدهید. در اینجا باید توجه داشته باشید که اطلاعات شما از طریق جاسوسی موفق آمیز بدست می آیند.
سطح دژ دشمن. اطلاعات از طریق جاسوسی موفقیت آمیز بدست می آید.
ارتش در دژ و ارتش میدانی رقیب شما در این نبرد.

با کلیک بر روی محاصره دژ در پایین یک لیست از نتیجه جنگ ما را در اختیارتان قرار می دهد .دوباره بر روی محاصره دژ که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید تا حمله را مشاهده کنید:

در این قسمت شما می توانید نتیجه نبرد را مشاهده کنید:

اگر وقت دیدن حمله را ندارید می توانید با کلیک بر روی نتیجه نبرد همانند تصویر زیر نتیجه نبرد را مشاهده کنید و در صورت برد به ایالت مربوطه حمله کنید:


 

نکات بسیار مهم

در این قسمت توجه داشته باشید که باید براساس مقایسه ای که با ایالات خود میکنید این اطلاعات را حدودا واردکنید. بطور مثال اگر دشمن شما سربازان زبده دارد، میدانید که این بازیکن دارای تحقیقات  زره، حمله تن به تن، محدوده حمله حداقل سطح 16 میباشد.

توجه داشته باشید که با داشتن حساب پرمیوم، میتوانید مستقیما از منوی جاسوسی به این صفحه بیایید و تمامی تنظیمات خودکار انجام میگیرد.

شما در اینجا مهاجم هستید، بنابراین سربازان خود را به دقت و براساس موجودی خود و یا تعدادی که قصد حمله با آنها را دارید در این بخش بنویسید.

سربازان و تجهیزات به ترتیب سبک، سنگین و زبده قرار دارند.

روحیه را میتوانید با استفاده از پارامترهایی مانند محصور بودن ایالت دشمن، فاصله امتیازات شما و دشمن و همچنین افتخار خود محاسبه کنید.

همچنین میتوانید ایالتی را که به آن حمله میکنید را تعیین کنید، آیا پایتخت میباشد یاخیر.

تاکتیکی که مورد استفاده قرار میدهید را تعیین میکنید.

توجه داشته باشید که هرچقدر تاکتیک سطح بالاتر باشد، پیچیده تر و کارآمدتر نیز میباشد. بنابراین معمولا بازیکنان از پیشرفته ترین تاکتیک های خود استفاده میکنند.

نوع زمینی که به بازیکن دشمن در آن حمله میکنید چیست؟
این مورد را میتوانید با رفتن به نقشه امپراطوری بازیکن دشمن بدانید

نوع حمله شما، محاصره دژ و یا نبرد میدانی.

مجازات حمله، این مورد را توسط فاصله امتیاز دو بازیکن میتوانید محاسبه کنید. این عدد تقریبی هست و باید بدانید که شما تا فاصله دو برابر کمتر/بیشتر از خود بدون مجازات حمله میتوانید نبرد کنید.

مستعمرات دشمن را بشناسید. اطلاعات دقیق درباره مستعمرات کمی سخت بدست می آیند.

اهمیت مستعمرات از این جهت میباشد که آنها بر نبرد تاثیر مستقیم میگذارند. تاثیر مستعمرات تاثیرگذار در نبرد که در شبیه ساز نبرد لحاظ شده اند را در زیر میخوانید.

منبع مخصوص نعل اسب: پاداش حمله سواره نظام.
منبع مخصوص زغال سنگ: پاداش حمله پیاده نظام.
منبع مخصوص چوب کمان: پاداش محدوده حمله کمانداران.
منبع مخصوص گرانیت: پاداش ضربه پذیری دژ دشمن.

توجه: منبع مخصوص به معنای %5 و منبع مملو و سرشار به معنی %10 است.

 با تشکر از کاربر onestar447